Na Festynie Rodzinnym w Cięcinie
W niedzielę 19 września “Grojcowianie” wystąpili na Festynie Parafialnym – Dzień Rodziny w Cięcinie. Festyn zorganizowano obok Kościoła Przemienienia Pańskiego w Cięcinie.
W niedzielę 19 września “Grojcowianie” wystąpili na Festynie Parafialnym – Dzień Rodziny w Cięcinie. Festyn zorganizowano obok Kościoła Przemienienia Pańskiego w Cięcinie.
W sobotę 31 lipca 2010 r rozpoczął się w Żywcu kolejny 41. Festiwal Folkloru Górali Polskich. Trwają Targi Sztuki Ludowej na Rynku w Żywcu. Trwają również przesłuchania w ramach Konkursu góralskich kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków i instrumentalistów. Na scenie amfiteatru pod Grojcem zaprezentowały się pierwsze Zespoły: „Watra” z Brzeźnicy, „Bystrzyca” z Bystrzycy n. Olzą, „Babiogórzanie – Polana Makowska” z Makowa Podhalańskiego, „Iwkowianie” z Iwkowej. Sobota była również dniem premiery programu „Na Jonicki” przygotowanego przez nasz Zespół „GROJCOWIANIE” z Wieprza.
Rozpoczął się kolejny etap projektu „Działania na rzecz propagowania niematerialnego dziedzictwa kulturowego”, realizowany przez cztery kraje tj Austrię, Chorwację, Węgry i Polskę. Delegacje przebywają w Polsce realizując kolejny etap projektu podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Grupa „Grojcowian” zaprezentowała się w gospodarstwie agroturystycznym „Końska Dola” w Radziechowach, ucząc gości tańców i zabaw góralskich.
25 lipca 2010 r Zespół Regionalny “Grojcowianie” z Wieprza przebywał na występach na “BELSKA PUT 2010” koło Terchowej na Słowacji. Do występu na tej imprezie zaprosił nas Pan Peter Danielisz.
W ostatnim tygodniu Grupa dzieci i młodzieży z Zespołu Regionalnego „Mali Grojcowianie” i „Grojcowianie” przebywała w Kitten w Bułgarii na Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest 2010. Strona Festiwalu: http://www.balkanfolkfest.com/
W niedzielę 27 czerwca 2010 r Zespół Regionalny “Grojcowianie” wystąpił na kolejnych “Dniach Lipowej”. Oprócz tańców Górali Żywieckich zaprezentowali się wszyscy obecni “Muzykanci” pod kierunkiem Brygidy Murańskiej. Odbył się też kolejny “Pokaz Mody Góralskiej” prowadzony przez Panie Barbarę Rosiek z Muzeum w Żywcu i Magdalenę Mędrzak z “Fundacji Braci Golec”.