Mali Grojcowianie

"Mali Grojcowianie" zatańczyli i zagrali dla Kamilki

Wczorajszy wieczór upłynął w rytmie - Na ludowo i swingowo! Tegoroczny Wiosenny Koncert Charytatywny został zorganizowany przez niezastąpionych działaczy Żywiecka Armia Wielkich Serc W tym roku artyści swoim śpiewem i tańcem wspierali Kamilkę Procner z Pietrzykowic Wśród wielkich serc nie zabrakło również naszych najmłodszych - dzieci i młodzieży z Zespołu Regionalnego Mali Grojcowianie, którzy zaprezentowali się w dwóch odsłonach - tanecznej i muzycznej W wiosennym koncercie charytatywnym wzięli udział artyści z całej Żywiecczyzny: Szkoła Tańca Swing z Żywca Zespół Regionalny Magurzanie - Polish Folk Group , Zespół Regionalny Mali Magurzanie z Łodygowic Zespół Pieśni i Tańca "Jodełki" z Radziechów Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie Koncert poprowadził energetyczny duet Anna Tomiak i Tomasz Habdas Nad całością przedsięwzięcia jak zwykle czuwała Agnieszka Dybczak ze swoją Żywiecką Armią Wielkich Serc  Atmosfera była naprawdę gorąca! Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do wzięcia udziału w koncercie to dla nas zaszczyt znaleźć się w tak zacnym gronie wykonawców Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu w wykonaniu White Moments Photography

GARNIEC Łańcut - III miejsce dla

GARNIEC Łańcut - III miejsce dla "Małych Grojcowian"

Właśnie zakończyła się uroczystość rozdania nagród podczas XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego GARNIEC 2024 w Łańcucie! Miło mam poinformować, że DZR Mali Grojcowianie z Wieprza został laureatem III miejsca w kat. II wśród 23 Zespołów z całej Polski!! !Serdeczne gratulacje dla młodych tancerzy i muzykantów oraz instruktorów przygotowujących grupę do konkursu. Cieszymy się ogromnie, że po raz kolejny mogliśmy reprezentować folklor Górali Beskidu Żywieckiego oraz Gminę Radziechowy- Wieprz!!! To pierwszy od kilku lat wyjazd DZR Mali Grojcowianie z Wieprza. Chociaż w Łańcucie byliśmy już w 2021 roku to obecna grupa składa się już w 80 % z nowych osób. Naszym głównym celem był udział w XIV Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego GARNIEC organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Łańcucie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ZPiT "Łańcut". Czas przygotowań był bardzo intensywny zarówno na zajęciach w Brzuśniku jak i na miejscu przed występem. Jak widać odpowiedzialna praca i chęć do działania daje efekty. Jak dobrze, że są ludzie i miejsca gdzie organizowane są takie konkursy i przeglądy. Dzięki temu zespoły z całej Polski mogą skonfrontować się ze sobą ale i tak najważniejsze jest to aby dzieci i młodzież pracując nad poziomem tańca i repertuarem mieli się gdzie i komu pokazać. W każdym regionie istnieje ogromna potrzeba większej dbałości o istniejące zespoły regionalne i ich rozwój. Wydarzenia takie mają charakter edukacyjny, turystyczny, integrują grupę, uczą samodzielności i odpowiedzialności, dają również możliwość poznania folkloru innych regionów Polski. Celem podróży DZR Mali Grojcowianie do Łańcuta był konkursowy występ ale też czas połączony z relaksu i poznawania ciekawych i pięknych miejsc w naszym kraju oraz wspólna intergracja. Polecamy Muzeum-Zamek w Łańcucie oraz wycieczkę elektrycznymi samochodami po mieście ze wspaniałym przewodnikiem Panem Ryszardem Kuchą, któremu serdecznie dziękujemy! Dziękujemy za gościnę i życzliwość Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu "Rakowisko" w Rakszawie, firmie AWANGARDAbus ze Świnnej za wygodę i bezpieczeństwo podróży oraz opiekunom i rodzicom za wsparcie naszych działań. Pobyt niezwykle udany, były również różne ciekawe niespodzianki... ale wszyscy cały czas się uczymy! Wyjazd sfinansowany ze środków własnych SSK Grojcowianie.  

Bajkowy Bal Karnawałowy u

Bajkowy Bal Karnawałowy u "Grojcowian"

To już po raz VII na sali bankietowej w Brzuśniku odbył się w Bajkowy Bal Karnawałowy dla wszystkich dzieci!!!! Organizatorem jest SSK „Grojcowianie” oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Brzuśnik” w Brzuśniku. „Mali Grojcowianie” zaprosili swoich znajomych oraz wszystkie chętne dzieci do szalonej zabawy! W tym roku rolę wodzireja przyjął duet Zuzanna i Maciej Kameccy. To była rewelacyjna zabawa dziękujemy serdecznie. Atrakcje dodatkowe zapewniła ekipa „Razem dla Natalki” z Milówki na czele z mamą Sabiną Kubień-Salamon ...było malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków i Koło Fortuny!!! Ach co to były za emocje! Oczywiście wszyscy raczyli się obfitym bufetem! Dziękujemy rodzicom oraz nieocenionej drużynie P. Czesi. Już wyczekujemy kolejnej zabawy! Do zobaczenia 2 marca 2025 r !

"Pastuszkowe Kolędowanie" z II NAGRODĄ

Dzisiaj 28 stycznia 2024 r nasi "Kolędnicy z szopką" z Wieprza udali się wraz z opiekunami na Przegląd "Pastuszkowe Kolędowanie" do Podegrodzia. W konkursie wzięło udział 39 grup kolędniczych z województwa Małopolskiego, Podkarpackiego, Śląskiego i Świętokrzyskiego (w tym 24 dziecięce). Szczęśliwie wróciliśmy do domu i od razu trafiliśmy na odczytanie protokołu online. Z wielką radością przyjęliśmy informację o zdobyciu II miejsca oraz nagrody finansowej, ex aequo wraz z innymi kolędnikami. Cieszymy się ogromnie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a organizatorom dziękujemy za gościnę i tak szybkie podsumowanie konkursu !!! PROTOKÓŁ: https://fb.watch/pSvvVFsDW7/

"Mali Grojcowianie" w Koncercie Laureatów

"Mali Grojcowianie" w koncercie laureatów "Pastorałki Żywieckiej". Złota i srebrna Gwiazda Betlejemska trafiła w tym roku do "Małych Grojcowian" i kapeli (dudy - skrzypce) Kapeli "Grojcowianie"

I MIEJSCE -

I MIEJSCE - "Grojcowianie" na „PASTORAŁCE ŻYWIECKIEJ” 2024

16 stycznia 2024 r - Dziś dzień przesłuchań PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK „PASTORAŁKA ŻYWIECKA” 2024 r. W kategorii ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE zaprezentowali się „Mali Grojcowianie” z Wieprza. W kategorii kapele ludowe zaprezentowała się Kapela „Grojcowianie” a Hubert Dybał zaśpiewał z Kapelą w kategorii wokal ludowy. WYNIKI - I kolejny powód do świętowania w tym tygodniu! Z wielką radością dotarła do nas informacja o sukcesie naszych podopiecznych. Jury Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Pastorałka Żywiecka", który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu w dniach 16 i 17 stycznia przyznało nagrody! DZR "Mali Grojcowianie" - I miejsce w kat. wiekowej szkoły podstawowe klasy I -III Kapela ZR Grojcowianie w składzie dudy-skrzypce - II miejsce w kat. szkoły podstawowe klasy VII-VIII. Ponadto w związku ze zdobyciem I miejsca podczas 55. Godów Żywieckich organizatorzy wytypowali nas na konkurs o charakterze ogólnopolskim do Podegrodzia "Pastuszkowe kolędowanie", który odbędzie się w dniu 28 stycznia br. Cieszymy się ogromnie i dzielimy się tą radością z wszystkimi naszymi sympatykami wspierającymi nas w działaniach!