Mali Grojcowianie

Bajkowy Bal Karnawałowy u

Bajkowy Bal Karnawałowy u "Grojcowian"

To już po raz VII na sali bankietowej w Brzuśniku odbył się w Bajkowy Bal Karnawałowy dla wszystkich dzieci!!!! Organizatorem jest SSK „Grojcowianie” oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Brzuśnik” w Brzuśniku. „Mali Grojcowianie” zaprosili swoich znajomych oraz wszystkie chętne dzieci do szalonej zabawy! W tym roku rolę wodzireja przyjął duet Zuzanna i Maciej Kameccy. To była rewelacyjna zabawa dziękujemy serdecznie. Atrakcje dodatkowe zapewniła ekipa „Razem dla Natalki” z Milówki na czele z mamą Sabiną Kubień-Salamon ...było malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków i Koło Fortuny!!! Ach co to były za emocje! Oczywiście wszyscy raczyli się obfitym bufetem! Dziękujemy rodzicom oraz nieocenionej drużynie P. Czesi. Już wyczekujemy kolejnej zabawy! Do zobaczenia 2 marca 2025 r !

"Pastuszkowe Kolędowanie" z II NAGRODĄ

Dzisiaj 28 stycznia 2024 r nasi "Kolędnicy z szopką" z Wieprza udali się wraz z opiekunami na Przegląd "Pastuszkowe Kolędowanie" do Podegrodzia. W konkursie wzięło udział 39 grup kolędniczych z województwa Małopolskiego, Podkarpackiego, Śląskiego i Świętokrzyskiego (w tym 24 dziecięce). Szczęśliwie wróciliśmy do domu i od razu trafiliśmy na odczytanie protokołu online. Z wielką radością przyjęliśmy informację o zdobyciu II miejsca oraz nagrody finansowej, ex aequo wraz z innymi kolędnikami. Cieszymy się ogromnie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a organizatorom dziękujemy za gościnę i tak szybkie podsumowanie konkursu !!! PROTOKÓŁ: https://fb.watch/pSvvVFsDW7/

"Mali Grojcowianie" w Koncercie Laureatów

"Mali Grojcowianie" w koncercie laureatów "Pastorałki Żywieckiej". Złota i srebrna Gwiazda Betlejemska trafiła w tym roku do "Małych Grojcowian" i kapeli (dudy - skrzypce) Kapeli "Grojcowianie"

I MIEJSCE -

I MIEJSCE - "Grojcowianie" na „PASTORAŁCE ŻYWIECKIEJ” 2024

16 stycznia 2024 r - Dziś dzień przesłuchań PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK „PASTORAŁKA ŻYWIECKA” 2024 r. W kategorii ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE zaprezentowali się „Mali Grojcowianie” z Wieprza. W kategorii kapele ludowe zaprezentowała się Kapela „Grojcowianie” a Hubert Dybał zaśpiewał z Kapelą w kategorii wokal ludowy. WYNIKI - I kolejny powód do świętowania w tym tygodniu! Z wielką radością dotarła do nas informacja o sukcesie naszych podopiecznych. Jury Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Pastorałka Żywiecka", który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu w dniach 16 i 17 stycznia przyznało nagrody! DZR "Mali Grojcowianie" - I miejsce w kat. wiekowej szkoły podstawowe klasy I -III Kapela ZR Grojcowianie w składzie dudy-skrzypce - II miejsce w kat. szkoły podstawowe klasy VII-VIII. Ponadto w związku ze zdobyciem I miejsca podczas 55. Godów Żywieckich organizatorzy wytypowali nas na konkurs o charakterze ogólnopolskim do Podegrodzia "Pastuszkowe kolędowanie", który odbędzie się w dniu 28 stycznia br. Cieszymy się ogromnie i dzielimy się tą radością z wszystkimi naszymi sympatykami wspierającymi nas w działaniach!

I MIEJSCE -

I MIEJSCE - "Mali Grojcowianie" na 55. "Zywieckich Godach"

Tradycyjnie jak co roku kolędujemy podczas Żywieckich Godów. Od wczoraj trwa 55. Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych. Nasi mali kolędnicy przyodziani w kożuchy, słomiane powrosła i baranice tak jak tradycja nakazuje idą z dobrym słowem ì śpiewem. Wszystkie te elementy kreują dostatek i obfitość w nadchodzącym Nowym Roku. A kolędowali dzisiaj: Jasiu i Tomek Worek, Michał i Maciek Pawlus, Jasiu Hernas, Hubert Dybał, Wiktor Temel, Bartuś Lach i Kacper Twardysko. Przyjmowani przez gospodarzy Małgorzatę Kosiec i Grzegorza Brodkę. Dziękujemy za wspaniałą prezentację! WYNIKI - Nagrody przyznane przez jury „Żywieckich Godów” w kat. Dziecięce i młodzieżowe grupy kolędnicze: I miejsce ex aequo i nagroda pieniężna „Mali Grojcowianie” – kolędnicy z szopką – Tradycyjne kolędowanie z szopką równorzędne I miejsce i nagroda pieniężna w kat. Dzieci składające powinszowania: Jan Worek (Zespół Regionalny Mali Grojcowianie z Wieprza) Michał Pawlus (Zespół Regionalny Mali Grojcowianie z Wieprza) równorzędne II miejsce ex aequo i nagroda pieniężna: Maciej Pawlus (Zespół Regionalny Mali Grojcowianie z Wieprza) równorzędnych III miejsc i nagroda pieniężna: Wiktor Temel (Zespół Regionalny Mali Grojcowianie z Wieprza)

"Festyn charytatywny dla Olka" z "MG"

Na zaproszenie organizatorów "Festynu charytatywnego dla Olka" udaliśmy się do Zabrzegu koło Czechowic Dziedzic. Nasze dzieci pięknie zaprezentowały się na scenie i poza sceną... . Świetnie bawiliśmy się wraz z rodzicami tym samym dokładając małą cegiełkę dla potrzebującego Olusia. Serdeczne podziękowanie dla firmy AWANGARDA Państwa Raczków ze Świnnej, która również charytatywnie zapewniła nam bezpieczny transport swoim autokarem!