
"GROCJOWIANE" na XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasnej Górze
Jak co roku, w trzecią niedzielę września na Jasnej Górze odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. To już jej 35. edycja. Tegoroczna jubileuszowa 35. pielgrzymka odbyła się w dniach 16-17 września pod hasłem: „Matka sprawiedliwości społecznej nauczycielką miłosierdzia”.
Wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Królowej Polski za Ojczyznę, o godność człowieka pracy i prawa pracownicze zainicjował bł. ks. Jerzy Popiełuszko. W maju 1982 roku, poprowadził na Jasnej Górze Drogę Krzyżową dla robotników Huty Warszawa. W roku następnym na pielgrzymce świata pracy było już 4 tys. robotników. Idea ks. Jerzego przerodziła się w coroczną ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy. Po jego śmierci ruch pielgrzymkowy jeszcze bardziej się spotęgował.
Oprawę muzyczną Apelu Jasnogórskiego, nocnego czuwania, niedzielnej liturgii, jak i koncert przed Mszą św., zapewnił zespół regionalny „Grojcowianie”
Organizatorem tegorocznej 35. Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę była "Solidarność" Regionu Podbeskidzie.
Fotogaleria: https://photos.google.com/share/AF1QipNZvRn84FKsp3_Uipo4fco6crqYvaaNRTW_Js519iRRkyN_iyKW7EAuR_EwShI_
6g?key=ZDh4TGhXY3ZFN1lCd3VkWVI3ek9KeVdIcXR6QXJ3
„Polska Kana jest miejscem, w którym Maryja pomaga nam odkryć, jak dobry i miłosierny jest Pan”
„Wiemy, że Ona tu jest, a Jej cudowny wizerunek od ponad sześciu wieków przypomina, gdzie można się wyżalić, wymodlić, umocnić wiarę, nabrać sił do dalszych trudów i podziękować. Wiemy, że każdy kto tu przyjdzie jest dla Niej ważny. Każda zaś nasza troska będzie dostrzeżona, a Ona wstawiać się będzie jak za wszystkimi, którzy przybyli na ucztę w Kanie, jak wówczas, gdy dla wszystkich zabrakło wina”
„W Ojczyźnie Jezusa wody w wino, tu na Jasnej Górze wina w Krew, a chleba w Ciało Pańskie, gdy sprawujemy Eucharystię. Tak jak w Kanie, tak i tutaj dokonuje się przemiana ludzkich serc”
„Przemienia nas Słowo Boże, którego tu pilnie słuchamy, a i modlitwa, przed Jej wizerunkiem, w czasie Drogi Krzyżowej, czuwania i osobistej modlitwy”
„Polska Kana jest miejscem, w którym Ona pomaga nam odkryć, jak dobry i miłosierny jest Pan. Jak w Kanie liczymy na Nią i na Jej spojrzenie na nasze potrzeby, i na Jej wstawiennictwo”