Warsztaty dla instruktorów

Warsztaty dla instruktorów

18 i 19 listopada 2023 r. (sobota, niedziela) odbyła się pierwsza część Warsztatów dla Instruktorów Zespołów Dziecięcych z Powiatu Żywieckiego. Warsztaty obfitowały w niezwykłe emocje i ogrom pozytywnej energii, ale także w solidną dawkę wiedzy.

Metodykę pracy z dziećmi oraz ćwiczenia utaneczniające, rytmiczne, ogólno rozwojowe a także cenne wskazówki dotyczące tajników pracy z najmłodszym pokoleniem przybliżyła Hanna Galasińska - instruktor tańca Zespół Tańca Polskiego Wronki / Polish Folk Dance Ensemble Wronki, znakomita specjalistka w dziedzinie metodyki pracy z dziećmi. Kolejną część Warsztatów dotyczącą folkloru dziecięcego na Żywiecczyźnie, poprowadziła Jadwiga Jurasz - regionalistka, specjalistka w dziedzinie tańców górali Żywieckich i widowisk dziecięcych, kierownik Zespołu Regionalnego Grojcowianie.

Warsztaty zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, pełną wzajemnego szacunku i wsparcia, wspaniałą atmosferę. Podczas tych dwóch dni mogliśmy na nowo zobaczyć świat folkloru i tańca oczami dziecka. Do zobaczenia już 9 grudnia, na kolejnym spotkaniu!

Zespół "Hulajniki" z MilówkiZespół Regionalny RomankaZespół Pieśni i Tańca "Jodełki" z RadziechówRegionalny Zespół Dolanie, Zespół Pieśni i Tańca Kęty, Zespół Pieśni i Tańca Żywczanie, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pilsko" ŻywiecRegionalny Zespół Pieśni i Tańca LipowianieDziecięcy Zespół Regionalny Małe Cisy