Historia

II NAGRODA w Będzinie

II NAGRODA w Będzinie

Zespół Regionalny "Grojcowianie" z Wieprza zdobył II NAGRODĘ w kategorii Zespołów Regionalnych na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Nagroda została wręczona na KONCERCIE GALOWYM Festiwalu który odbył się 13 stycznia 2008 r w Sanktuarium Golgoty Wschodu na będzińskiej Syberce.Więcej zdjęć w galerii. 

Koza przed kamerą

12 stycznia 2008 r - Kolędnicy z kozą i gwiazdą z Zespołu Regionalnego "Grojcowianie" kręcili przy malowniczym drewnianym domku w Juszczynie fragmenty kolędowania  do filmu promocyjnego o naszej gminie przygotowywanego przez reżysera Jerzego Kołodziejczyka.      

Przesłuchania finałowe w Będzinie

Zespół Regionalny "Grojcowianie" z Wieprza wziął udział w piątek 11 stycznia 2008 r w przesłuchaniach finałowych będzińskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Po prezentacji Zespół został zaproszony do niedzielnego Koncertu Galowego na będzińskiej Syberce. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Jubilaci w Brzuśniku

9 stycznia 2008 r - Kapela młodszych i starszych "Grojcowian" zagrała i zaśpiewała kolędy i pastorałki dla Złotych Par Jubilatów obchodzących 50 lecie pożycia małżeńskiego. Wszystkim Jubilatom - "Sto lat"    

"Grojcowianie" u Św. Marcina

6.01.2008 r - W Święto Trzech Króli "Grojcowianie" kolędują w Parafii św. Marcina w Radziechowach. Na uroczystej mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Ks. Ryszarda Kubasiaka modlimy się za seniorów sołectwa Radziechowy. Dopełnieniem wspólnego kolędowania w Radziechowach było spotkanie opłatkowe i obiad z seniorami w Domu Ludowym. Organizatorami spotkania było miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich i Parafialny Zespół Charytatywny pod kierownictwem Jadwigi Knapek, której "Grojcowianie" sprzedali kozę na dalsze owocne lata "gazdowania".    

"Grojcowianie" w Filharmonii Śląskiej

5 stycznia 2008 r o godz. 18.oo Zespół Regionalny "Grojcowianie" dał Koncert kolęd i pastorałek "Witoj Jezu kochany" w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Okazją było Spotkanie Noworoczne członków Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Śląskiego. Do Katowic zaprosił "Grojcowian" Pan Marian Ormaniec.W godzinach wieczornych, po powrocie z Katowic Zespół zrobił niespodziankę Ani Środzie, byłej tancerce "Grojcowian" która właśnie w Brzuśniku bawiła się na swoim weselu. 40 osobowa grupa kolędników z gwiazdą i kozą zrobiła na gościach i młodej parze spore wrażenie.