Historia

Pierwszy roczek

Pierwszy roczek

10.11.1996 r - Obchodzimy swój pierwszy Jubileusz. Z tej okazji na 2 dni przyjechał do Wieprza zaprzyjaźniony Zespół Regionalny "Zawaternik" z Leśnicy Gronia. W niedzielny poranek oba Zespoły uczestniczą wspólnie we mszy świętej w Kościele Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu dziękując bogu śpiewem za łaski którymi nas obdarza. Po obiedzie w domach "Małych Grojcowian" gdzie od soboty gościł "Zawaternik" o godz. 15.oo wspólny koncert w Domu Ludowym wspólny koncert obu Zespołów oglądany przez ok. 300 osób."Mali Grojcowianie" dziękują Józefowi Juraszkowi, Ansrzejowi Biegunowi,Krystynie Biegun, Janinie Kłusak, Franciszce Pawlus, Stanisławie Foja, Teresie Czech, Kazimierze Fabian,Agnieszce Mocek, Kazimierzowi Tlałce, Wiesławowi Pawlusowi oraz Marii Kubera, Ks. Stanisławowi Jani, Ks. Krzysztofowi Słowikowi i Markowi Juraszowi za wsparcie, pomoc i zaangażowanie w rozwój Zespołu w tym pierwszym roku istnienia.Panie z KGW zafundowały Zespołowi wspaniały wielki tort na którym świeczkę zdmuchnęły: Karolina Żur i Beatka Tomiczek.Do późnego wieczora dzieci z obu Zespołów bawiły się na wspólnej zabawie.

Dożynki Diecezjalne w Jeleśni

Dożynki Diecezjalne w Jeleśni

22.09.1996 r - "Grojcowianie" biorą po raz pierwszy udział w Dożynkach Diecezjalnych. Do Jeleśni zaprosił nas Ks. Stanisław Gawlik Dziekan radziechowski.15.09.1996 r - Nie mogło zabraknąć "Małych Grojcowian" na Dożynkach w Wieprzu gdzie "nasze" dzieci zebrały zasłużone gratulacje.17.08.1996 r - Kapela zagrała na otwarciu Stadionu sportowego w BYSTREJ  

Święto Dzieci Gór 1996

Święto Dzieci Gór 1996

W dniach 20- 28 lipca 1996 r "Mali Grojcowianie" reprezentują polskie Dzieci Gór na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Nowym Sączu. Naszym partnerskim Zespołem jest Zespół "BRAVO" z Baszkirii. Ten pierwszy tak duży Festiwal to dla dzieci z Wieprza prawdziwa szkoła życia, nauka "bycia razem", dyscypliny, pracy na scenie. Gospodarzem Festiwalu był Pan Józef Broda z Koniakowa. Była wspólna zabawa, wycieczki i pierwsze przyjaźnie które przetrwały w korespondencji jeszcze bardzo długo.Jak na debiutanta i najmłodszego uczestnika Festiwalu "Mali Grojcowianie" wypadli całkiem dobrze a komisja wcale nie miała wielu uwag.   

Kolejne koncerty

15.06.1996 r - Pierwszy udział Zespołu w uroczystościach kościelnych. Gramy w Wieprzu na mszy odpustowej i w trakcie procesji.23.06.1996 r - Kapela Zespołu gra na odpuście w Świnnej gdzie zaprosił ją tamtejszy proboszcz.29-30.06 1996 r - Pierwsze nasze kontakty z Ks. Władysławem Zązlem z Kamesznicy. Bierzemy udział w VI Kamesznickich Dniach Trzeźwości.7.07.1996 r - Koncert Zespołu na Festynie Charytatywnym w Brzuśniku. 

Rabka po raz pierwszy

31.05 - 2.06.1996 r - Bierzemy udział w Jubileuszowym XX Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce.  I tutaj dopisuje nam szczęście - za swój program otrzymujemy WYRÓŻNIENIE za "piękny strój i bardzo dobry śpiew korespondujący z obranym tematem". Jeszcze większym wyróżnieniem jest wytypowanie naszego Zespołu na Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Święto Dzieci  Gór" w Nowym Sączu.

Wadowice 96

Wadowice 96

26.05.1996 r - Za prosty program "Zabawy przy pasiyniu gynsi" na IX Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych - Wadowice 96 - Mali Grojcowianie otrzymują WYRÓŻNIENIE III STOPNIA. Zdobyta nagroda na prestiżowym konkursie staje się boćcem do dalszej wytężonej pracy Zespołu.