Historia

Jak haśniki pasły krowy

Jak haśniki pasły krowy

Tworzymy nowy program dla Zespołu a w dniach 3 i 4 maja 1996 r dajemy pierwsze koncerty w Łodygowicach, Brzuśniku i Węgierskiej Górce. Przygrywa już nasza kapela. Cały czas szyjemy i uzupełniamy stroje które wcześniej pożyczamy z różnych szkół (majątek dawnego GOK w Wieprzu). Tańczymy koło, obyrtkę i siustanego. Wprowadzamy do programu dziecięce zabawy.Ciuciubabko na cym stoisNa becceA co w tej becceKwasNo to łap nasChodzi lisek koło drogiNi mo rynki ani nogi    

Pierwsza nagroda

Pierwsza nagroda

2-4.02.1996 r - Grupa kolędnicza bierze udział w XXVIII Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Województwa Bielskiego. Kolędnicy z gwiazdą zdobywają w przeglądzie WYRÓŻNIENIE I STOPNIA.Zebyście mieli duzo łowsa i bobu,Zeby Wos Pon Bocek zachowoł łod głodu, Gospodorz zeby mioł w kieśni sto tysiyncy i jesce wiyncyj,zeby Wom nie brakowało w studni nigdy wody,A pomiyndzy Wami w chałpie zgody,Tak to Boze dej !!!    

Pierwsze koncerty

7.01.1996 r - Koncert charytatywny w Domu Ludowym w Wieprzu - prezentujemy program kolędniczy okraszony tańcami - "hajdukiem" i "siustanym". Przygrywa nam gościnnie Kapela "Magurzanie" z Łodygowic26.01.1996 r - Koncert w Dniu Seniora organizowanym przez KGW z Wieprza. 

4.10.1995 r - Początki Zespołu

Pierwsze spotkanie dzieci chętnych do tańca w Zespole Regionalnym odbyło się w Wieprzu 4 października 1995 r. Przyszło 26 dzieci ale za dwa tygodnie było ich ok. 60. Zespół powstał z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich z Wieprza i Jadwigi Jurasz która podjęła się kierowania i pracą z Zespołem. Akompaniuje Adam Matlas, który z czasem zaczyna grać również na basie. Tworzy się pierwszy skład kapeli Zespołu. Prymuje Franciszka Burczak, sekund Ola Gwiżdż, II skrzypce Brygida Wrzeszcz, na fujarce a później na skrzypcach - Agata Krzyżowska. Po 2 miesiącach przemyśleń i pracy Zespołu przyjmujemy swoją nazwę - Dziecięcy Zespół Regionalny "Mali Grojcowianie" z Wieprza.